BİZİ TAKİP EDİN

Bahçe mobilyalarında minder ve kumaş seçimi

ANASAYFA BLOG Bahçe mobilyalarında minder ve kumaş seçimi
Bahçe mobilyalarında minder ve kumaş seçimi Bahçelerimiz güzel vakit geçirmek için en uygun alanlardır. Bahçelerimizde elbette tercih ettiğiniz mobilyaların önemi büyük. Her ne kadar kaliteli bir mobilya tercihi yapsanız da, daha fazla konfora ihtiyaç duyarsınız. Estetik, sağlık ve konfor beklentilerinin karşılanması için bahçe mobilyalarında minder ve kılıflar da çok önemlidir.

Bahçe mobilyaları için seçeceğimiz minder, aksesuar ve kumaşlar da bahçe mobilyaları gibi dış ortam koşullarına, güneşe ve neme karşı dayanıklı olmalıdır. Renk solması, yıpranma gibi istemediğimiz sonuçların önüne geçmek için bahçe mobilyaları için kaliteli minder ve kumaşlar tercih edilmelidir. Minder ve kılıf alırken kullanılan tüm malzemelerin dış ortam koşullarına karşı uygun olup olmadığını sorabilirsiniz.

Bahçe mobilyalarında kalite kadar renk de çok önemlidir. Bahçe mobilyaları bütün gün güneşin altında kalacağı için ne kadar kaliteli malzeme kullanılırsa kullanılsın bazı renkler güneş ışığında solar ve ya renk atması yapabilir. Bahçe mobilyası için koyu renklerdense açık renkler tercih edilmelidir. Rattan mobilyalarda minderler için bej, krem, açık gri, beyaz gibi açık renk kullanılarsa güneşe karşı daha dayanıklı olur. Bahçe mobilyası ahşapsa açık çam, akçaağaç renkleri tercih edilebilir. Plastik veya diğer malzemeler ile yapılan bahçe mobilyalarında yeşil, kahverengi gibi renkler yerine beyaz, krem gibi renkler kullanmak güneş ışınlarının etkisiyle renklerin solma riskini azaltır.

Bahçe mobilyaları için kumaşın rengi kadar minderin sertliği de önemlidir . Bahçe mobilyalarında kullanılan minderlerin çok sert olmaması gerekir, Mobilyayla uyum sağlamış olması ve terletmeyen özel kumaşlardan yapılmış olması da gerekir.

Bahçe mobilyası minderi üretiminde kullanılan başlıca malzemeler Teflon kaplı kumaş, Polyester, Pamuklu ve imperteks kumaşlardır. Bu minderlerin kolay kolay kirlenmeyen ve kirlense de kolayca temizlenebilen yapıya sahip olması gerekmektedir.

Ergonomik kullanıma sahip olması gereken minderler kaliteli malzeme yapısı ile hijyenik, sağlıklı bir şekilde uzun süreli kullanıma uygun olmadır. Bahçe mobilyalarınız için uygun ebatlarda minder modelleri ile hem dekoratif hem de rahat bir kullanım sağlayabilirsiniz.
Bize Yazın