BİZİ TAKİP EDİN

Bahçe mobilyalarının temizliği

ANASAYFA BLOG Bahçe mobilyalarının temizliği
Bahçe mobilyalarının temizliği Bahçe mobilyaları evimizin içindeki mobilyalar göre daha fazla toz ve kirletici unsurlara maruz kalmaktadır. Basit bir işlemle ve kısa sürede bahçe mobilyalarınızı kolayca temizleyebilirsiniz.

Rattan bahçe mobilyası temizliği

Rattan mobilyanızı su ve sabun ile kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Sabun ve su ile bir karışım hazırlayın daha sonra yumuşak bir fırça ya da bir sünger ile mobilyanızı temizleyin. Sert kimyasallarla rattan bahçe mobilyalarınızı temizlemeyin. Bazı kimyasal temizleyiciler rattan mobilyanıza zarar verebilir. Sert fırçalarla ya da mobilyanızı çizebilecek sert cisimler ile temizlik yapmayın. Detaylı, girintili - çıkıntılı ve zor temizlenen yerler için diş fırçaları da kullanılabilir. Temizleme işleminin ardından bol su ile mobilyanızı durulayın. Daha sonra kuru bir bez yardımı ile mobilyalarınızı kurulayın. Rattan mobilya üzerinde su damlası lekelerinin kalmaması için iyice kuruladığınızdan emin olun. Dış ortamda kullanıldığı için rattan ürünler düzenli aralıklarla temizlenmelidir. Düzenli aralıklarla temizlik yapılan mobilyaları daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Teak (Tik) Bahçe Mobilyalarının Temizliği

Teak ağacı, dayanıklılığı ve kalitesi ile bahçe mobilyalarının en çok aranılan malzemesi olmuştur. Her türlü hava koşullarına dayanabilen, zamanın yıpratamadığı bir ağaçtır. Teak ağacı yağlı bir sabun ve suyla temizlenebilir.

Teak ağacı temizleme dışında yılda 1 ya da 2 kez teak yağı ile yağlanması gereken bir malzemedir. Teak bahçe mobilyaları dışarıda kaldığı sürece içerisinde barındırdığı yağı azalır, rengini kaybeder ve kirlenir. İyi görünümünü koruması için bahar başlangıcında kullanmaya başlamadan önce yağlanması gerekmektedir.

Alüminyum Bahçe Mobilyalarının Temizliği

Bu mobilyaları da bulaşık deterjanı ve suyla temizleyebilirsiniz. Temizleme işlemi sırasında yumuşak fırça kullanmanız gerekmektedir. Sabunla sildikten sonra bol suyla durulanması gerekir.. Ardında özenli bir şekilde kurulanmalıdır.

Bize Yazın