BİZİ TAKİP EDİN

Rattan Bahçe Mobilyaları

ANASAYFA BLOG Rattan Bahçe Mobilyaları
Rattan Bahçe Mobilyaları

Sentetik Rattan Nedir ?

Yaz Kış kullanılan, yüksek esnekliğe sahip, gerilmeye dayanıklı Sentetik Rattan bahçe mobilyaları fiber (HDPE) malzemeden üretilmiştir. %100 geri dönüşümlü olup güneş ışınlarına ve her türlü hava koşullarına dayanıklılığı sebebi ile dış mekanlarda, balkonlarda ve bahçelerde rahatlıkla kullanılmıştır. Alüminyum iskeletli Sentetik Rattanlar evlere, havuz başlarına, kafelere, balkonlara ve bahçelere uygun zengin çeşitleri ve Bahcce kalitesi ile tüketiciye yeni bir dekorasyon anlayışı sunmaktadır.

Sentetik Rattan Temizliği

Ürünler güneş ışınlarına, suya ve donmaya karşı dayanıklıdır. Su ve yumuşak bir fırça ile silinmek suretiyle rahatlıkla temizlenebilir. İsteğe yönelik özel koruma kılıflarıyla dış mekanda kışın bile kalabilir.

Doğal Rattan

Doğal Rattan, çoğunlukla Uzak doğu Asya bölgelerinde yetişen, uzunluğu 210 metreye kadar uzayan bir ağacın dallarından ve yapraklarından elde edilen bir üründür.

Doğal Rattan, dört mevsim kullanılmaya, devam eden en eski mobilya mamullerinden biridir. Bahcce Irmaklar kalitesiyle bütünleşen doğal rattan şık görünümü, dayanıklılığı ve esnekliğinden dolayı özellikle son yıllarda,tercih edilmesi sebebiyle çok popüler olmuştur. Çevre dostu olması ve üstünde bakteri barındırmamasından dolayı , doğal rattan ürünlerinin, çok uzun yıllar her türlü ortamda kullanılabilmesine imkan vermektedir.

Doğal Rattan mobilyalar doğal malzeme oluşu ve işleniş sebebiyle dört mevsim, sıcak-soğuk hava koşullarına dayanıklı ürünleridir. Bahcce Irmaklar güvencesinde uzun yıllar her ortama her mekana uyum sağlar. Uzak doğudaki üretim tamamen el yapımı olup, çok küçük atölyelerden, çok büyük ve yüksek teknoloji kullanan, büyük fabrikalara kadar dağılmaktadır.

Kaliteli Bir Doğal Rattan Nasıl Olmalıdır ?
El yapımına dayalı olarak üretilen doğal rattanın kaliteli olabilmesi için, çok aşamalı kontrol sistemi ve oturmuş bir üretim sistemine gerek vardır.Kaliteli bir doğal rattan ürünün de ,ürün ölçüleri standart olmalı (%1 i geçen ölçü farkı kaliteyi düşürür).

Hasır örgülü doğal rattanlarda, dikkat edilecek en önemli detaylar hasır örgünün gevşek ve çok aralıklı olmaması ve hasırın uçlarının iyi gizlenmiş olmasıdır. İskeletin bağlantılarını gizleyen bandajlar çok sıkı ve düzgün örülmüş olmalıdır.

Doğal Rattan Mobilyaları kullanırken ve ürünün bakımını yaparken dikkat edilmesi gereken önemli hususlar :

Genelde balkon,bahçe, teras ve veranda mobilyası olarak kullanılan doğal rattan mobilyalarda özellikle şu noktalara çok dikkat edilmesi gerekir.

• Soyularak işlenmiş olan Doğal Rattan mobilyaların kışın dış ortamda açıkta ve rutubetli ortamlarda bırakılması sakıncalıdır.
• Sulak yerlerde (bahçe sulaması gibi) ürünün korunması gerekir, Bol su ile yıkamayın ve hızlı,yoğun,uzun yağan yağmurlardan koruyunuz.
• Çok rutubetli olan kapalı ortamlarda, ürün hava alamadığı için küflenme yapabilir..
• Ürün hassas olduğundan dolayı,temizlerken yumuşak fırça kullanıp veya temiz,nemli bir bez ile yapılmalıdır.
Bu hususlara dikkat edildiğinde kaliteli bir ürünü çok uzun yıllar sizinle birlikte yaşar.
Bize Yazın